| Marque | |
|---|---|
| Date de sortie | 2021 |
| Poids | 35 g (1.23 oz) |
| Matériaux | Dossier en plastique, cadre en plastique |
| Technologie de réseau | No cellular connectivity |
| Dimensions | 41 x 35 x 11.9 mm (1.61 x 1.38 x 0.47 in) |
| SIM | Étanche (5ATM),50m résistant à l'eau, Non |
| Type d'écran | IPS LCD, 350 nits (typ) |
| Résolution d'écran | 320 x 320 pixels (~323 ppi densité) |
| Taille d'écran | 1.4 pouces |
| Système d'exploitation | Proprietary OS |
| Slot micro SD | Non |
| Stockage interne | Non spécifié storage |
| Caméra principale | Non |
| WLAN | Non |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| NFC | Non |
| Positionnement | GPS, GLONASS |
| Radio | Non |
| USB | Non |
| Haut-parleur | Non |
| Prise jack 3.5 mm | Non |
| Caractéristiques | Accéléromètre, BAROMÈTRE, Fréquence cardiaque, GYROSCOPE |
| Batterie mAh | Li-Ion 230 mAh, non amovible |
| Couleurs | Bleu, Ivoire, Noir |
- General parameters
- Brand: Xiaomi
- Product: Smart Watch
- Model: Mi Watch Lite (BHR4357GL)
- Materials:
- Strap: Silicone (Interchangeable 20 mm)
- Recommended APP: Mi Fit (Multilanguage)
- Screen
- Size: 1.4 “
- Pixels per inch (PPI): 323
- Touch: Yes
- Technical parameters
- Connectivity: Bluetooth 5.1 BLE
- Satellite Positioning: GPS / A-GPS / GLONASS
- Compatible operating system: Android 5.0 or higher, iOS 10 or higher
- Water resistance: 5 ATM
- Functions
- Messages, notifications and calls notice (connected to the phone’s BT)
- Control of daily activity (calories, steps, distance, etc.) with 7 sports modes
- Heart rate sensor
- Sleep monitor
- Guided breathing exercises
- Battery
- Capacity: 230 mAh
- Autonomy (typical daily use): up to 9 days
- Weight
- Weight: 35 g
- Package content
- 1 x Xiaomi Mi Watch Lite
- 1 x Charging cable
- 1 x User Manual













Il n'y a pas encore d'avis.